Nogometaši Osijeka osvojili su tri domaća boda u 11. kolu Hrvatski Telekom Prve lige pobjedom protiv Gorice od 2:1.

No, vrlo teško su Osječani razveselili svoje navijače. Gubili su 0:1, a u svemu im je pomogao događaj u 65. minuti kada su dobili igrača više na travnjaku.

Iako je Osijek bio angažiraniji i opasnije je prijetio, povela je Gorica. U 55. minuti lijepo je suparničku mrežu naciljao Lovrić. Ali, deset minuta kasnije krenuo je preokret. Gostujući igrač Ljubisavljević skrivio je jedanaesterac, a pritom je i zaradio drugi žuti karton.

Mirko Marić realizirao je jedanaesterac za 1:1, a s igračem više Osijek je dodatno pojačao pritisak. To se isplatilo u 75. minuti kada je Antonio Mance zabio za 2:1 i time okrunio preokret i potvrdio pobjedu domaćina.

Osijek je, računajući pobjedu u Kupu, došao do trećeg uspjeha u nizu.

HT Prva liga, 11. kolo: Osijek – Gorica 2:1 (Marić 66.-11m, Mance 75./Lovrić 55.)