Hajduk je u dvoboju 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Poljudu svladao Lokomotivu s minimalnih 1:0. Hajduk je time ostvario jubilarnu desetu ovosezonsku domaću pobjedu (u 11 utakmica).

Od samog početka Hajduk je agresivno krenuo na suparnika. Splićani su dominirali i pritiskali Lokomotivu pa su se počele i nizati sve veće opasnosti pred vratima gostiju.

Obrana Lokomotive kapitulirala je u 28. minuti kada je Eduok zatresao gostujuću mrežu, a Hajduk je do kraja poluvremena mogao imati i veću prednost od jednog pogotka.

Lokomotiva je došla do daha tek početkom drugog poluvremena kada je kreirala dvije prilike, ali pravi nalet gostiju uslijedio je u završnici.

U 86. minuti igrač Hajduka Mujakić je, u svojoj premijeri, spasio potencijalni gol Lokomotive, ali je pritom dobio crveni karton zbog rušenja Uzunija. Isti je igrač bio prava napast za Splićane u završnici, no domaćin je ipak zadržao vodstvo.

Nakon remija Osijeka i ove pobjede, splitska je momčad učvrstila drugo mjesto na ljestvici.

HT Prva liga, 21. kolo: Hajduk – Lokomotiva 1:0 (Eduok 28.)